پاسخ معاون رگولاتوری به اظهارات معاون صدا و سیما درباره فرکانس

به گزارش مجله فضای وب، به گزارش خبرنگاران، رضا علیدادی معاون توسعه و فناوری رسانه ملی در پاسخ به درخواست وزارت ارتباطات برای در اختیار دریافت مالکیت فرکانس های 700 و 800 مگاهرتز که هم اکنون در اختیار سازمان صداوسیما است، گفت: دوستان در جلسات کارشناسی حرفی برای گفتن ندارند و وقتی پا به بیرون از جلسه می گذارند، بازی سیاسی راه می اندازند؛ لطفاً اگر صداقت دارید اسناد آخرین جلسه کارشناسی در کمیته ارتباطات شورای عالی امنیت ملی را برای افکارعمومی منتشرکنید!

پاسخ معاون رگولاتوری به اظهارات معاون صدا و سیما درباره فرکانس

در این باره نسترن محسنی معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی نسبت به این اظهارات واکنش نشان داد.

متن این اظهارات به توضیح زیر است:

همکار خوبم جناب آقای علیدادی معاون محترم سازمان صدا و سیما امروز درباره باندهای فرکانسی اظهارنظری کرده بودند.

پیشنهاد دارم ابتدا به چند سئوال پاسخ دهند:

1. بفرمایید سندی که در سال 2006 توسط رئیس فعلی سازمان صدا و سیما در مجمع جهانی مخابرات و به کنندگی از جمهوری اسلامی امضا شده، چه بوده است؟

2. بفرمایند در سالهای اخیر چند صد میلیون دلار از صندوق ذخیره ارزی و یا صندوق توسعه ملی برای توسعه فرستنده های دیجیتال و خالی کردن باند فرکانسی مزبور از مجلس دریافت کرده اند؟ اسناد مشروح مذاکرات کنندگان صدا و سیما در مجلس موجود است، حاضر هستید منتشر کنید؟

3. نظر ما درباره انتشار مشروح مذاکرات و مکاتبات دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی مثبت است، همچنین تمام اسناد مکاتبات و پیگیریهای اجرا شده از سال 86 تا الان را هم قابل انتشار می دانیم. موافقید؟

4. آیا موافقید توضیح دهید که به استناد همان جلسه شورای عالی امنیت ملی که مدعی بودید از این باندها استفاده می کنید و ما پیشنهاد اندازه گیری مشترک را دادیم و مقرر شد این کار انجام شود، چرا در اندازه گیری مشترک شرکت نکردید؟

5. برخی شبکه های تلویزیونی در سایر کشورها هم اکنون خدمات k را به شهفرایندانشان ارائه می کنند، لیست کشورهایی که برای این مهم از باند 700 و 800 استفاده می کنند را منتشر می کنید؟ البته ما به زودی لیست کشورهایی که از این باند برای شبکه موبایل استفاده می کنند را منتشر خواهیم کرد.

6. اگر به این باند فرکانسی به گفته خودتان نیاز دارید، چرا در مزایده کذایی شرکتهای IPTV، این فرکانسها را به حراج گذاشتید؟

جناب آقای علیدادی خیلی خوشحالیم که امروز شما به ضرورت توسعه پهن باند در کشور اذعان دارید، موضوعی که 6 سال سازمان متبوع جنابعالی آن را رقیبی جدی برای خود می دانست و در توسعه آن همراهی نمی کرد.

ما در 6 سال اخیر 300،000 پهن باند موبایل را به بیش از 70 میلیون و پهن باند ثابت را از 4 میلیون به بیش از 11 میلیون رسانده ایم. حتما باید به توسعه پهن باند ثابت توجه بیشتری شود و اگر اشتباهاتی که در فرایند خصوصی سازی مخابرات رخ داد، نبود حتما رشد توسعه پهن باند ثابت چشمگیرتر از آنچه که تا به امروز رخ داده است، بود.

جناب آقای مهندس جهرمی، از ابتدای سال دو بار از طریق دوربین صدا و سیما دلایل کندی اینترنت را تشریح کردند، البته که سازمان متبوع شما مثل بسیاری از زمانها آن را پخش نکرد. حاضرم در صورت حضور شخص حضرتعالی، در یک برنامه تلویزیونی، با مستندات در محضر ملت ایران مناظره کنیم تا مردم بیشتر بدانند در حق آنها چه اجحافی می کنید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 917

به "پاسخ معاون رگولاتوری به اظهارات معاون صدا و سیما درباره فرکانس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاسخ معاون رگولاتوری به اظهارات معاون صدا و سیما درباره فرکانس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید