پاکستان استفاده از الگوی ایران دربرگزاری مراسم محرم را خواستار شد

به گزارش مجله فضای وب، به گزارش خبرنگاران، نخست وزیر پاکستان برگزاری مراسم ماه محرم در این کشور با پیروی از الگوی مراجع تقلید ایران را خواستار شد.

پاکستان استفاده از الگوی ایران دربرگزاری مراسم محرم را خواستار شد

بر اساس این گزارش، عمران خان در سخنانی گفت: ویروس کرونا در سراسر جهان به مرگ قربانیان زیادی منجر شد اما در پاکستان توانستیم با انجام قرنطینه هوشمند، گسترش این ویروس را کنترل کنیم.

نخست وزیر پاکستان با بیان اینکه کاهش شمار مبتلایان کرونا به معنای نادیده دریافت توصیه های بهداشتی نیست، بر تداوم رعایت توصیه های بهداشتی و فاصله اجتماعی به عنوان یک اصل مهم تاکید کرد.

عمران خان همچنین به در پیش بودن ماه محرم الحرام اشاره کرد و گفت: در آستانه ماه محرم قرار داریم و باید در مراسم این ماه توصیه های بهداشتی را جدی بگیریم تا شاهد گسترش دوباره ویروس کرونا نباشیم.

وی در همین رابطه اضافه نمود: من دیدم که مراجع در ایران فتوا داده اند که عزاداری ماه محرم امسال همانند سال های گذشته نخواهد بود و باید پروتکل های بهداشتی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا رعایت شود.

عمران خان ادامه داد: توقع ما این است که شیعیان پاکستان هم دنباله روی این الگو باشند. امید داریم که با نابودی ویروس کرونا شاهد برگزاری مراسم عزاداری همچون سال های گذشته باشیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 مهر 1399 بروزرسانی: 10 مهر 1399 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 1150

به "پاکستان استفاده از الگوی ایران دربرگزاری مراسم محرم را خواستار شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاکستان استفاده از الگوی ایران دربرگزاری مراسم محرم را خواستار شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید