کاهش موقتی کیفیت هوا در پایتخت

به گزارش مجله فضای وب، بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، هوای پایتخت امروز 26 شهریور در برخی مناطق در شرایط نامطلوب قرار می گیرد.

کاهش موقتی کیفیت هوا در پایتخت

به گزارش ایسنا، پیش بینی های اجرا شده در شرکت کنترل کیفیت هوا حاکی از آن است که طی صبح امروز (26 شهریور) در برخی مناطق پرتردد وضعیت نامطلوب کیفیت هوا برقرار و به تدریج با افزایش دما، رشد ناپایداری های جوی و افزایش سرعت باد در برخی ساعات بعد از ظهر از بیشینه غلظت آلاینده ازن نسبت به روز قبل کاسته می شود و وضعیت کیفیت هوای اکثر مناطق پایتخت از نظر این آلاینده در شرایط مطلوب قرار می گیرد.

با کاهش میزان ناپایداری جوی و افزایش حجم ترافیک در اواخر وقت امروز تجمع ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق پایتخت دور از انتظار نیست.

طی صبح فردا (27 شهریور) نیز آغاز تردد خودروها سبب افزایش غلظت آلاینده ها می شود. هرچند افزایش نسبی سرعت باد در نخستین ساعات این روز بهبود کیفیت هوا نسبت به روز قبل را به دنبال دارد.

طی روز نیز با افزایش دما و مهیا بودن شرایط لازم برای شکل گیری آلاینده ازن، روند افزایشی در غلظت این آلاینده پیش بینی می شود و در ساعات پایانی فردا افزایش ناگهانی سرعت باد و ایجاد شرایط ناپایدار جوی، کاهش غلظت آلاینده ها و برقراری شرایط مطلوب هوا در اکثر مناطق را به دنبال دارد.

بر اساس اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای 24 ساعت گذشته پایتخت منتهی به 8 صبح امروز با شاخص میانگین 66 در شرایط سالم قرار داشت و کیفیت هوای هم اکنون نیز با شاخص میانگین 67 همچنان در شرایط سالم است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 25 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 361

به "کاهش موقتی کیفیت هوا در پایتخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش موقتی کیفیت هوا در پایتخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید