5 کتاب که مهم&zwnjترین ستون های موفقیت و راه رسیدن به آن&zwnjها را به شما معرفی می&zwnjکند

به گزارش مجله فضای وب، به گزارش خبرنگاران ؛ برای پیمودن یک راستا نه چندان ساده، داشتن راهنما و نقشه راه لازم است و نویسندگان کتاب های موفقیت که خودشان قبلا راستا رسیدن به موفقیت را پیموده اند، بهترین راهنماهای شما خواهند بود. در این مقاله به شما پنج کتاب معرفی می کنیم که اصلی ترین نکات رسیدن به موفقیت در زندگی را با روش های جذاب و کارآمد به شما آموزش خواهند داد.

5 کتاب که مهم&zwnjترین ستون های موفقیت و راه رسیدن به آن&zwnjها را به شما معرفی می&zwnjکند

معجزه انضباط فردی

داشتن یک نقشه ذهنی منظم و انضباط فردی در زندگی روزمره دو نکته مهم برای رسیدن به پیروزیت هستند؛ در حقیقت هر دوشی این نکات با یکدیگر رابطه دارند و بدون یکی، دیگری امکان پذیر نیست؛ یعنی بدون داشتن ذهنی منظم، زندگی فردی منظم نمی گردد و بر عکس.

در کتاب معجزه انضباط فردی، برایان تریسی به عنوان یکی از پیروز ترین و ثروتمندترین مردان دنیا که کتاب های متعددی برای نشان دادن راه های پیروزیت نوشته و سخنرانی های انگیزشی زیادی دارد، از راهکارهای خوبش برای رسیدن به انضباط می گوید؛ یکی از مهم ترین لازمه های رسیدن به پیروزیت. واقعیت این است که شما نمی توانید به پیروزیت برسید اگر هر روز دیر سر کار می رسید، ساعت مطالعه تان تعیین نیست، برای سلامت تان وقت نمی گذارید و روی روابط تان کار نمی کنید. تک تک این موارد احتیاج به مدیریت دارند.

در کتاب معجزه انضباط فردی طی 9 فصل آموزش می بینید که چطور و از چه راه هایی روی خودتان کار کنید تا به فردی منظم تبدیل شوید. برای مثال در فصل اول نحوه درست فکر کردن را آموزش می بینید، در فصل دوم برنامه ریزی روزانه را یاد می گیرید حتی برای ایام فراغت و همین طور جلو می روید تا به فصل نهم که اصل مهم پشتکار و استمرار را یاد می دهد، خواهید رساند. بعد از خواندن این کتاب متوجه خواهید شد تنبلی تا چه حد از شما دور شده و تا چه میزان مدیریت تان روی امور زندگی بیشتر شده است.

دوازده ستون پیروزیت

کسانی که جهت سخت پیروزیت را طی نموده اند با پیچ و خم های آن آشنا هستند و می دانند کدام ویژگی ها برای رسیدن به پیروزیت ضروری هستند و انجام چه کارهایی آن ها را از این جهت دور می نماید. جیم ران، نویسنده کتاب 12 ستون پیروزیت یکی از این افراد است. از آنجایی که کتاب صوتی این اثر شگفت انگیز این روزها با استقبال زیادی رو به رو شده است، دومین کتاب فهرست پیروزیت ما به 12 ستون پیروزیت اختصاص پیدا نموده است.

جیم ران در این کتاب طی 12 فصل آنچه را که برای رسیدن به پیروزیت لازم دارید به شما آموزش خواهد داد. لحن او ساده و صمیمی و آموزش هایش برگرفته از تجربیات خودش در طول زندگی حرفه ای پیروزش است. به همین دلیل می توانید مطمئن باشید که در جهت درست قرار دارید و فرد درستی در حال دادن اطلاعات ضروری به شما است. فصل های کتاب جیم ران به مباحثی مثل خودسازی، کسب سلامت روح و جسم، ایجاد روابط صحیح، کوشش برای تحقق اهداف به ویژه به وسیله نوشتن، زمان بندی صحیح و ... پرداخته و شما را حتی اگر در اولین قدم باشید هدایت خواهد نمود.

هنر شفاف اندیشیدن

یکی از بهترین نویسنده هایی که به ویژه اخیرا در حیطه روانشناسی و خودیاری مطرح شده است و نام او را زیاد خواهید شنید، رولف دوبلی نویسنده کتاب هنر شفاف اندیشیدن است. این نویسنده پیروز که این اثر او در ایران هم با ترجمه عادل فردوسی پور در دسترس علاقمندان است و حتی کتاب صوتی اش هم با صدای همین مترجم و مجری پیروز خوانش شده، با استقبال فراوانی رو به رو شده، در کتابش به شما روش های درست اندیشیدن را آموزش می دهد.

واقعیت این است که هر یک از ما می توانیم به راحتی در دام خطاها و تله های شناختی بیفتیم و در حالی که فکر می کنیم بهترین و آزادانه ترین تصمیم را گرفته ایم، در حقیقت انتخابی اشتباه را با ظاهری زیبا برای خودمان آراسته ایم. خطاهایی که در کتاب هنر شفاف اندیشیدن آمده اند، شامل تمام خطاهای شناختی نیستند؛ اما رایج ترین آن ها را به شما معرفی می نمایند که بعد از شناسایی شان می توانید آگاهانه به کنترل شان بپردازید و خودتان را از بند اشتباهات رها کنید.

اگر میخواهید درباره کتاب هنر شفاف اندیشیدن بیشتر بدانید خواندن این مطلب پیشنهاد می گردد.

خرده عادت ها

ممکن است وقتی به زندگی یک فرد پیروز فکر می کنید، تصور کنید که او از ابتدا پیروز بوده، سبک زندگی خیلی ویژه ای داشته با هدف های خیلی عجیب؛ در حالی که بسیاری از افراد پیروز اذعان می نمایند که تغییر کار آسانی نیست و ایجاد آن برای شان مدتی زمان برده است. یکی از بهترین روش های ایجاد تغییر در سبک زندگی آغاز کردن از خرده عادت هاست؛ موضوعی که کتاب خرده عادت ها به آن می پردازد. در این کتاب استفان گایز به شما آموزش می دهد چطور می توانید با حذف عادت های نامناسب کوچک، جایگزین کردن خرده عادت های درست و استمرار برای جا انداختن آن ها در زندگی روزمره تان کم کم خودتان را به فردی پیروز تبدیل کنید. برای مثال ممکن است منبع خوبی برای آموزش نکات تکمیلی حرفه تان پیدا نموده باشید که شامل چند ساعت آموزش است. اگر معمولا به برنامه ریزی کردن پایبند نمی مانید، اگر نیت کنید یک یا دو روزه این چند ساعت آموزش را ببینید، احتمالا دچار دلزدگی خواهید شد؛ اما اگر از روزانه 10 دقیقه آموزش آغاز کنید، این امر برایتان آسان تر شده و به مرور هم به یک عادت تبدیل خواهد شد. بنابراین اگر شما هم دنبال راهی آسان برای آغاز جهت پیروزیت هستید، خرید و مطالعه کتاب خرده عادت ها را در برنامه تان قرار دهید.

تانگ فو؛ روش برخورد با افراد سخت

هر کدام از ما اگر خودمان فرد بد قلقی نباشیم؛ در زندگی مان حتما با افراد سخت و بد قلق رو به رو شده ایم و می دانیم که سر و کار داشتن با این آدم ها در هیچ حیطه ای آسان نیست؛ به خصوص اگر مجبور باشیم هر روز تحمل شان کنیم. این افراد ممکن است در محل کار حضور داشته باشند یا حتی در محیط خانواده باشند و همین مسئله لزوم یاد دریافت تانگ فو یا هنرهای رزمی زبانی (!) را یادآوری خواهد نمود. سم هورن، نویسنده کتاب تانگ فو؛ روش برخورد با افراد سخت، طی چهار فصل به شما مهارت هایی را می آموزد که به وسیله آن ها می توانید از پس این افراد بربیایید و آرامش بیشتری را تجربه کنید. به همین دلیل پیشنهاد ما این است که این کتاب را تهیه نموده و نکات آن را به وقت لزوم برای خودتان خوب مرور کنید.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 18 دی 1399 بروزرسانی: 18 دی 1399 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 1357

به "5 کتاب که مهم&zwnjترین ستون های موفقیت و راه رسیدن به آن&zwnjها را به شما معرفی می&zwnjکند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 کتاب که مهم&zwnjترین ستون های موفقیت و راه رسیدن به آن&zwnjها را به شما معرفی می&zwnjکند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید