آمریکا مدعی تفاهم با اروپا بر سر مبادلات اقتصادی با ایران شد

به گزارش مجله فضای وب، برایان هوک، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران مدعی شد دولت این کشور چندی پیش با اتحادیه اروپا درباره مبادلات مجاز به وسیله ساز و کار ویژه اقتصادی این اتحادیه موسوم به اینستکس به تفاهم رسیده است.

آمریکا مدعی تفاهم با اروپا بر سر مبادلات اقتصادی با ایران شد

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش ، برایان هوک، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران مدعی شد دولت این کشور چندی پیش با دولت های اروپایی در مورد مبادلات مجاز به وسیله ساز و کار ویژه اقتصادی این اتحادیه با ایران موسوم به اینستکس به تفاهم دست یافته است.

برایان هوک در پاسخ به سوالی در مورد اقدام اروپایی ها برای راه اندازی ساز و کار اینستکس با هدف ادعایی تسهیل مبادله با ایران گفت: ما شاهد انجام هیچ معامله ای به وسیله اینستکس نبوده ایم. پیش بینی نمی کنیم که در هیچ مقطعی، به وسیله این کانال فعالیتی که مشمول تحریم های آمریکا است انجام گردد.

نماینده ویژه آمریکا گفت: ما به انگلیس، فرانسه و آلمان بسیار روشن گفته ایم که این کانال می تواند ساز و کاری برای تسهیل مبادلات غذا، دارو، دستگاه های پزشکی یا محصولات کشاورزی باشد، ولی نمی تواند مشمول فعالیت های قابل تحریم گردد و فکر می کنم که مدتی پیش بر سر این به تفاهم دست پیدا کردیم. بنابراین، اروپایی ها این ساز و کار را برای تسهیل مبادلات کالا های قانونی راه اندازی نموده اند.

برایان هوک مدعی شد: فکر نمی کنم ایران هیچ وقت ساز و کاری متناظر با اینستکس ایجاد کند، چون اگر اینکار را بخواهد انجام دهد به شفافیت احتیاج خواهد داشت.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 4 آذر 1398 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 486

به "آمریکا مدعی تفاهم با اروپا بر سر مبادلات اقتصادی با ایران شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا مدعی تفاهم با اروپا بر سر مبادلات اقتصادی با ایران شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید