آمریکا: وارد رقابت تسلیحات هسته ای با روسیه و چین نخواهیم شد

به گزارش مجله فضای وب، اظهارات مشاور امنیت ملی آمریکا درحالی است که کارشناسان و مقامات هشدار داده اند که خطر یک درگیری هسته ای در خطرناک ترین نقطه خود از زمان جنگ سرد تا به امروز است.

آمریکا: وارد رقابت تسلیحات هسته ای با روسیه و چین نخواهیم شد

جیک سالیوان مشاور امنیت ملی آمریکا ادعا کرد که ایالات متحده وارد رقابت تسلیحاتی هسته ای با روسیه و چین نخواهد شد.

به گزارش ایرنا؛ مشاور امنیت ملی کاخ سفید روز آدینه به وقت محلی مدعی شد که واشنگتن متعهد به مقابله با تهدید فزاینده هسته ای روسیه و چین بدون توسعه زرادخانه هسته ای خود است.

سالیوان در سخنانی در کنفرانس سالانه انجمن کنترل تسلیحات در واشنگتن دی ادعا کرد: آمریکا نیازی به افزایش تسلیحات هسته ای خود برای پیشی گرفتن از مجموع رقبای هسته ای خود ندارد.

مشاور امنیت ملی بایدن تاکید نمود: ما در این مرحله بوده ایم و از آن درس آموختیم.

اظهارات مشاور امنیت ملی آمریکا درحالی است که کارشناسان و مقامات هشدار داده اند که خطر یک درگیری هسته ای در خطرناک ترین نقطه خود از زمان جنگ سرد تا به امروز است.

سالیوان گفت، دولت بایدن در عوض بر سرمایه گذاری روی قابلیت های غیرهسته ای پیشرفته مانند موشک های مافوق صوت متعارف که می توانند به اهداف با دفاع سنگین و با ارزش دسترسی پیدا نمایند، تمرکز خواهد نمود.

وی از مسکو و پکن خواست تا با وجود تنش ها در روابط، در مذاکرات کنترل تسلیحات شرکت نمایند و تقسیم بندی را بنیان امنیت هسته ای و در واقع ثبات استراتژیک برای چندین دهه توصیف کرد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 16 خرداد 1402 بروزرسانی: 16 خرداد 1402 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 2238

به "آمریکا: وارد رقابت تسلیحات هسته ای با روسیه و چین نخواهیم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا: وارد رقابت تسلیحات هسته ای با روسیه و چین نخواهیم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید