ترامپ از اعتراضات مینیاپولیس بهره برداری انتخاباتی کرد!

به گزارش مجله فضای وب، به گزارش خبرنگاران، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا تنها ساعاتی بعد از شروع منع تردد در شهر مینیاپولیس ایالت مینه سوتا که این روزها صحنه برگزاری اعتراضات علیه نژادپرستی است؛ در پیامی توئیتری ضمن حمایت از اقدام نظامی علیه معترضان، کوشش کرد تا از شرایط موجود بهره برداری انتخاباتی کند.

ترامپ از اعتراضات مینیاپولیس بهره برداری انتخاباتی کرد!

وی با نسبت دادن وضع موجود به بی کفایتی دموکرات ها، مدعی شد: در مینیاپولیس به گارد ملی متوسل شدیم تا کاری را انجام دهد که شهردار دموکرات از عهده اش برنمی آید. اگر 2 روز پیش به آنها متوسل شده بودیم، این همه خسارت به بار نمی آمد و مقرهای پلیس تصرف و تخریب نمی شد. کار گارد ملی حرف ندارد. بازی در کار نیست!

ترامپ شب گذشته نیز مدعی شده بود 80 درصد از افرادی که به زعم وی در آشوب های مینیاپولیس دخیل هستند، از خارج از ایالت مینه سوتا آمده اند و قصدشان تخریب مشاغل خرد جمعیت آفریقایی تبار، منازل و جامعه خوب و سخت کوش این ایالت است که خواهان صلح، برابری و تأمین معاش خانواده هایشان هستند.

لازم به ذکر است رئیس جمهور آمریکا پیشتر نیز معترضان را غارتگر خطاب نموده و مدعی شده بود پاسخ آنها را با گلوله می دهد.

وی حتی شب گذشته گفته بود در صورت درخواست دولت های محلی، نیروهای ارتش را به سرعت به مناطق مورد احتیاج گسیل خواهد نمود.

اعتراضات از دوشنبه هفته گذشته و بعد از انتشار ویدئویی شروع شد که در آن یک افسر پلیس، با زانوی خود آنقدر به گردن جورج فلوید سیاه پوست فشار آورد که راه نفس کشیدن بر او تنگ و در نهایت خفه شد.

در واکنش به این اقدام نژادپرستانه، دامنه اعتراضات به سراسر ایالات متحده کشیده شد تا آنجا که اکنون در 25 شهر آمریکا حکومت نظامی برقرار است.

در این میان، جالب آن است که ترامپ می کوشد به رغم کوتاه نیامدن از مواضع نژادپرستانه خود، شرایط را به نفع کارزار انتخاباتی 2020 تغییر دهد. استناد به بی کفایتی دموکرات ها و اینکه مردم غیربومی در رقم زدن ناآرامی ها دخیل هستند، نشانه خیز برداشتن وی برای فریب افکار عمومی است مبنی بر اینکه تمام تحولات اخیر دسیسه حزب رقیب برای مختل کردن فرایند انتخابات است.

این همان حربه ای است که او در سیاست خارجی نیز به کار می برد که از آن جمله می توان به متهم جلوه دادن چین در شیوع بیماری کووید 19، همدستی پکن با دموکرات ها برای ناکام کردن او در انتخابات 2020 و همچنین متهم کردن توئیتر به دور زدن تحریم های ایران اشاره نمود.

ظاهراً در حال حاضر، ترامپ تنها شانس خود برای بهبود صندلی انتخاباتی اش را در پررنگ جلوه دادن دشمن های داخلی و خارجی می داند!

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 1023

به "ترامپ از اعتراضات مینیاپولیس بهره برداری انتخاباتی کرد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ از اعتراضات مینیاپولیس بهره برداری انتخاباتی کرد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید