خارج کردن پیچ 7 سانتی از معده کودک

به گزارش مجله فضای وب، رییس مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس بوشهر گفت: با کوشش تیم پزشکی و تیم تخصصی آندوسکوپی این مرکز، پیچ 7 سانتیمتری از معده کودک 10 ساله خارج شد.

خارج کردن پیچ 7 سانتی از معده کودک

به گزارش مجله فضای وب، عاطفه اسفندیاری با اعلام این خبر اضافه نمود: پیچ 7 سانتیمتری نوک تیز که به صورت اتفاقی در حین بازی توسط این کودک بلعیده شده بود از معده وی خارج شد.

محمدرضا فریبرزی، فوق تخصص گوارش بچه ها مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس بوشهر نیز در این خصوص گفت: با انجام رادیوگرافی و آندوسکوپی جسم خارجی در معده و انتهای آن در خروجی معده، رؤیت و با آندوسکوپ بدون هرگونه عوارضی خارج شد، بیمار پس از هوشیاری کامل و با حال عمومی مناسب مرخص شد.

وی اظهار کرد: بیش ترین موارد بلع اتفاقی جسم خارجی در بچه ها بین سنین 6 ماه تا 3 سال رخ می دهد. سکه و اسباب بازی های کوچک شایع ترین موارد جسم خارجی را تشکیل می دهند که حداقل 30 درصد موارد بدون علامت هستند.

این متخصص گفت: از بین اجسام خارجی بلع باتری بسیار خطرناک بوده و باعث پارگی مری در طی چند ساعت می گردد. اجسام نوک تیز نیز می تواند باعث آسیب به مری و بافت های اطراف مری به خصوص عروق و معده شده و ممکن است باعث خونریزی شدید شوند.

وی اعلام کرد: اجسام نوک تیز و باتری باید از طریق آندوسکوپ اورژانسی خارج شوند، همچنین توصیه می گردد این اجسام از دسترس بچه ها زیر سه سال خارج گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 350

به "خارج کردن پیچ 7 سانتی از معده کودک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خارج کردن پیچ 7 سانتی از معده کودک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید