رشد 20 درصدی مصرف و واردات تلفن همراه در 7 ماه نخست سال جاری

به گزارش مجله فضای وب، انجمن واردکنندگان تلفن همراه بیان کرد: در هفت ماه نخست سال جاری، واردات و مصرف تلفن همراه در کشور 20 درصد رشد نموده است.

رشد 20 درصدی مصرف و واردات تلفن همراه در 7 ماه نخست سال جاری

انجمن واردکنندگان تلفن همراه در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: در هفت ماه نخست سال جاری، مجموع واردات تلفن همراه به کشور 10 میلیون و 570 هزار دستگاه تلفن رسید و کاربران 10 میلیون و 950 هزار دستگاه را وارد شبکه ارتباطی کشور کردند.

این انجمن یادآور شد: این آمار نشان می دهد مصرف تلفن همراه نسبت به واردات آن پیشی گرفته است. بازگشایی مدارس و دانشگاه ها و آموزش مجازی می تواند از جمله عوامل رشد مصرف تلفن همراه در کشور باشد.

بنابر خبر اعلام شده، در مدت زمان مشابه سال گذشته، مقدار واردات تلفن همراه هشت میلیون و 40 هزار دستگاه تلفن همراه بود که از این تعداد 8 میلیونو 360 هزار دستگاه تلفن همراه مصرف شده است. مقایسه این دو آمار نشان می دهد در هفت ماه نخست سال جاری نسبت به زمان مشابه در سال گذشته با رشد 20 درصدی مصرف و واردات تلفن همراه روبرو بوده ایم.

به گزارش ایرنا، شیوع کرونا و دورکاری باعث سوق پیدا کردن آموزش و کسب وکار به سمت فضای مجازی شد. بعلاوه محدودیت ها و تغییر سبک زندگی افراد باعث شد تا مصرف تلفن همراه در کشور افزایش یابد.

فراوری تلفن همراه در جهان در سال 2018 با افول روبرو شد اما کرونا شرایط را تغییر داد، تصور این بود که تلفن همراه در آینده از نظر مقدار فروش، رشدی نخواهد داشت و در یک راستا خطی پیش خواهد رفت اما با شروع پاندمی کرونا، کل جهان با افزایش فروش تلفن همراه روبرو شد.

پس از افزایش استفاده از تلفن همراه به علت توسعه آموزش مجازی و دورکاری، نگرانی هایی درباره کمبود تجهیزات تلفن همراه وجود داشت، اما فرایند تحولات نشان داد که پس از عبور از شوک اولیه، شرایط بازارها به روال عادی بازگشته است.

بر این اساس، با شروع سال تحصیلی تازه و با تدابیری که از قبل اندیشیده شده بود، بازار موبایل به مقدار کافی اشباع شد و شدت گرفتن تقاضا برای خرید تلفن همراه نتوانست مسئله ای در این زمینه ایجاد کند.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 21 آذر 1400 بروزرسانی: 21 آذر 1400 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 1877

به "رشد 20 درصدی مصرف و واردات تلفن همراه در 7 ماه نخست سال جاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشد 20 درصدی مصرف و واردات تلفن همراه در 7 ماه نخست سال جاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید