سه روایت از اصلاحات و انتخابات

به گزارش مجله فضای وب، محمدرضا عارف در دومین کنگره انجمن زنان روزنامه نگار ایران گفت: اصلاحات امروز عقلانی ترین، کم هزینه ترین و ریشه دارترین راهبرد واقع بینانه برای عبور ایران عزیز از مسائل و مصائبی است که ناواقع گرایان و توسعه ستیز ها بر آن تحمیل نموده اند.

سه روایت از اصلاحات و انتخابات

عارف: باید از تفرقه بپرهیزیم

به گزارش امیدنامه این فعال سیاسی در ادامه گفت: از طرفی نسخه های خیالی و بیراهه های عملا براندازی خواهانه و فرصت طلبی های بی محتوای درونی را سم مهلکی برای اصلاح طلبی می دانیم. عارف در ادامه گفت: اصلاح طلبی یعنی تدابیر و تصمیمات نهاد های حاکمیتی صرفا بر اساس منافع ایرانیان اتخاذ گردد. اصلاح طلبی امروز یعنی اولویت دادن به حفظ جان و سلامت مردم کشورمان و برخورداری آنان از یک زندگی آبرومندانه و سیاست ورزی مبتنی بر توسعه متوازن و پایدار کشور. عارف ادامه داد: اصلاح طلبی امروز یعنی توجه جدی به مسائل و مطالبات مردم، پرداختن به مهم ترین چالش های کشور در بخش مالی، اجتماعی، سیاسی، اقتصاد و معیشت مردم، اشتغال، مسکن جوانان، ارتقای سهم زنان در اشتغال، توجه به حقوق افراد و نگاه فرهنگی به اقوام به عنوان یک فرصت برای کشور.

این فعال سیاسی خاطر نشان کرد: امروز اصلاح طلبی از جهات مختلف با هزینه ها و هجمه های زیادی روبرو است، بر ما ست که ابتدا اصلاح طلبی را درست تعریف کنیم و هویت خود را معطوف به الزامات زمانه باز تعریف کنیم. امروز بر ما فرض است که اصلاح طلبی را از غیر اصلاح طلبی رها کنیم و با دوراندیشی در دام شرایط روانی رقیب قرار نگیریم. او تأکید کرد: امروز بر ما فرض است که با قاطعیت از رویکرد ائتلاف و انسجام درونی خود دفاع کنیم و آن را با انسجام و وحدت بیشتر ادامه دهیم. از تفرقه بپرهیزیم اصلاح طلبی را پاس بداریم و استقلال اصلاح طلبی را از بین آن نمایان سازیم.

موسوی لاری: در انتخابات نامزد نمی شوم

عبدالواحد موسوی لاری، از اعضای مجمع روحانیون مبارز هم روز گذشته درباره آخرین رایزنی های مجمع روحانیون مبارز درباره انتخابات 1400 گفت: مجمع روحانیون مبارز وارد مصادیق نامزد های انتخابات ریاست جمهوری نشده است. او با بیان اینکه نهاد اجماع ساز اصلاح طلبان مورد پذیرش همه اصلاح طلبان است، بیان نمود: مجمع از عملکرد نهاد اجماع ساز رضایت دارد و عقل جمعی و آنچه جمع تصمیم بگیرد، طبعا مورد رضایت مجمع هم خواهد بود.

به گزارش ایرنا وزیر کشور دولت اصلاحات در پاسخ به سؤالی درباره این موضوع که آیا میخواهد نامزد انتخابات ریاست جمهوری 1400 گردد، گفت: قصد نامزدی در انتخابات را ندارم. او در ادامه بیان نمود: کاندیدایی که اکثریت آرای مردم را به خود اختصاص دهد، کارآمدترین فرد است و آن هایی که شعار کارآمدی می دهند، ناخواسته می خواهند جمهوریت نظام را تهدید نمایند، وگرنه چگونه ممکن است صحبت از کارآمدی کنیم و به اسم کارآمدی بخواهیم رأی مردم را متزلزل کنیم؛ در حالی که کارآمدی در پرتو کثرت آرای مردمی به دست می آید.

سید حسن خمینی: باید به مردم بازگردیم

سیدحسن خمینی هم در ملاقات با اعضای شورای مرکزی مجمع ایثارگران که روز پنچشنبه در حسینیه جماران برگزار گردید، در سخنانی گفت: امروز مشکل اصلی کشور در حوزه مالی معضل فقر، گرانی و بی کاری است. البته شاخص های بی کاری تا حدی بهتر شده است، ولی فقر، گرانی و تبعیض هنوز وجود دارد.

به گزارش جماران او با بیان اینکه اول انقلاب تحولی در عامه مردم ایجاد می گردد، توضیح داد: اینکه ما به انقلاب می بالیم، به آن بخش عظیم تری می بالیم که کار های بسیار عظیمی شد؛ نه به آن بخش کوچک تری که احیانا کار های اشتباهی بود. کار بسیار عظیمی رخ داد، اما در هر کار عظیمی ممکن است اشتباهاتی هم باشد. به خاطر آن بخش اندک چشممان را به عظمت آن بخش عظیم تر نمی بندیم. از آن طرف هم نمی گوییم ما فقط پدیده هایی را تکریم می کنیم که صددرصد خوب باشد؛ اگر دنبال این هستید هیچ جایی پیدا نمی کنید.

او درباره ضرورت بازگشت به مردم بیان نمود: هیچ راهی جز بازگشت به مردم و هیچ چیزی برای کشور واجب تر از یک انتخابات پر شور و شامل نیست. انتخابات شامل، یعنی باید همه در آن نماینده داشته باشند. شرط اول آن این است که بساط تنگ نظری و حذف برداشته گردد. تقسیم بر دو کردن نیرو های کشور باعث ترفیع چاپلوسان و متملقانی می گردد که اتفاقا به سخنانی که می گویند هم باور ندارند. بنده چه اولویتی نسبت به شما دارم که یکی را راه بدهم و یکی را راه ندهم؟ قانون هم اگر جلوی حقوق مردم را می گیرد، قانون غلطی است و باید به سمت اصلاح آن رفت. ضمن اینکه با قانون های موجود، به خصوص قانون اساسی، به راحتی می گردد حقوق عمومی مردم را احیا کرد.

منبع: فرارو
انتشار: 15 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 15 اردیبهشت 1400 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 1579

به "سه روایت از اصلاحات و انتخابات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سه روایت از اصلاحات و انتخابات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید