شهرداری حق بستن درب سرای محله های پایتخت را ندارد

به گزارش مجله فضای وب، مسجد جامعی گفت:برخورد با شورایاران در هر نقطه و محله که باشد ما با آن برخورد می کنیم و در سرا های محله را نباید روی مردم بسته گردد.

شهرداری حق بستن درب سرای محله های پایتخت را ندارد

به گزارش خبرنگار ، احمد مسجد جامعی عضو شورای شهر تهران در همایش شورایان منطقه 19 تهران گفت: من در این جا می خواهم به چند نکته اشاره کنم که یکی از آن ها این است که ما در سیاست های بودجه به گونه ای عمل کردیم تا بودجه ریزی بر اساس اولویت های محله ها انجام گردد و بر همین اساس شورایاری محله 3 اولویت را اعلام می نماید و شهرداران مناطق موظف هستند که بودجه لازم برای حل 3 مشکل محلات را مورد توجه قرار دهد.

عضو شورای شهر تهران اضافه نمود: به آقای مظاهریان (معاون برنامه ریزی شهردار تهران) گفتم که موضوع بودجه را با نگاه شورایاری ها مورد توجه قرار دهد و اگر این محور مورد توجه قرار بگیرد بسیاری از مسائل حل می گردد.

مسجد جامعی ادامه داد: در منطقه 19 ظرفیت ها و زمینه توسعه فراهم است و دسترسی ها بسیار گسترده و آسان نیز در این منطقه می تواند به ظرفیت های موجود اضافه گردد.

او اعلام کرد: بیشترین دسترسی به ایران و تهران در همین منطقه 19 واقع شده است و باید گفت در منطقه 19 بازار های بزرگی مانند بازار تره بار، بازار مبل، بازار خودرو، بازار پرده و ... وجود دارد که در کنار آسیب ها ظرفیت هایی را نیز ایجاد می نماید.

عضو شورای شهر تهران اضافه نمود:باید به این نکته تاکید نمود بسیاری از بازار ها به صورت خودجوش شکل گرفته و به همین دلیل است که پارکینگ ندارد، اما وجود همین بازار ها منطقه را از بن بست خارج می نماید.

مسجد جامعی ادامه داد: در منطقه 19 زمین ذخیره بسیاری وجود دارد که می توان از آن بهره برد و می توان گفت مسائلی که مطرح شد در یک نگاه توسعه ای می تواند کوچک باشد.

او اعلام کرد: نسبت شورایاری ها بر حوزه فعالیت آن ها در منطقه مشابه فعالیتی است که ما در شهرداری داریم و باید گفت ظرفیت موجود همان مسئولیت محله است و نباید به این موضوع بسنده کنید که شما به عنوان شورایاران مسئول سرای محله هستید.

عضو شورای شهر تهران اضافه نمود: برخورد با شورایاران در هر نقطه و محله که باشد ما با آن برخورد می کنیم و در سرا های محله را نباید روی مردم بسته گردد.

مسجد جامعی ادامه داد:شهرداری به چه شکلی به خود اجازه می دهد با شورایاری برخورد فیزیکی داشته باشد و شورایاران باید در سیاست گذاری محله ها نقش داشته باشند، زیرا این حق محله است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 6 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 628

به "شهرداری حق بستن درب سرای محله های پایتخت را ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهرداری حق بستن درب سرای محله های پایتخت را ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید