فلفل نبین چه ریزه!

به گزارش مجله فضای وب، اگر شما هم در پی تنوع هستید، پیشنهاد می کنیم با استفاده ازیکی از این فلفل ها طعم غذاهایتان را زیر و رو کنید. تنوع فلفل باتوجه به اندازه واندازه تندی آن، خیلی زیاد است. جالب است که معمولاً هر اندازه فلفل کوچک تر باشد، تندی آن بیشتر است. شاید به همین علت است که می

فلفل نبین چه ریزه!

فلفل نبین چه ریزه!

اگر شما هم در پی تنوع هستید، پیشنهاد می کنیم با استفاده ازیکی از این فلفل ها طعم غذاهایتان را زیر و رو کنید.

تنوع فلفل باتوجه به میزان ومیزان تندی آن، خیلی زیاد است. جالب است که معمولاً هر میزان فلفل کوچک تر باشد، تندی آن بیشتر است. شاید به همین علت است که می گویند: فلفل نبین چه ریزه، بشکن ببیبن چه تیزه! این که با خوردن یک فلفلتند و تیزکوچک عرق می کنید و پیشانی تان خیس می شودو ... همه وهمه به خاطر خواص معجزه آسای فلفل است. همه فلفل ها تا 80 درصد دارای طعم تندهستندکه اغلب این تندی در دانه های فلفل جمع شده است. این ویژگی باعث کاهش میزان کلسترول، افزایش متابولیسم و پاک سازی سینوس ها می شود. پس یک ذره تندی بد نیست.

فلفل مکزیکی سرانو

چیه: این فلفل به تندی فلفل تزیین هابنارو نیست، اما باز تندی خاص خودش را دارد. این نوع فلفل معمولاً به رنگ سبز است، اما دررنگ های قرمز، نارنجی و زرد هم دیده میشود. فلفل سرانو گوشتی استب؛ به همین علت به راحتی خشک نمی شود.

چرا؟ فلفل سرانو سرشار از ویتامین C و ویتامین B6 است و باعث ارتقای سیستم ایمنی بدن می شود.خواص دارویی موجود در این فلفل نقش مهمی در تشکیل گلبول های قرمز دارد. ویتامین K موجود دراین فلفل هم در حفظ سلامتی استخوان ها کارساز است.

چه جوری؟ بهترین حالت مصرف این نوع فلفل در انواع اردوها و سس هاست.

فلفل کالیفرنیایی آناهایم

چیه؟ این فلفل کالیفرنیای در مقایسه بافلفل های هم خانواده، تندی کم تری دارد، اما نسبت به فلفل پولاتو تندتر است.

چرا؟ این نوع فلفل سرشار از فیبر و ویتامین C است و طرفداران بسیاری دارد.

چه جوری؟ این فلفل راخردکنید و همراه گوجه فرنگی، خیار، وسبزیجات معطر به نام سالاد تابستانه استفاده کنید.

فلفل تزیینمی هابنارو

چیه؟ این فلفل تندترین فلفل است و بیشترین خاصیت دارویی را دارد. نوع خام آن سبز رنگ است و بعد از رسیدن، به تدریج رنگ می گیرد. رنگ های راجی آن نارنجی وقرمز است، البته صورتی و سفید آن هم به ندرت دیده می شود.

چرا؟ نتایج تحقیقی که در سال 2006 انجام شد، نشان می دهد که مصرف این نوع فلفل باعث از بین رفتن سلول های سرطان زا می شود و ابتلا به تومور را به حداقل می رساند.

چه جوری؟ بهترین نوع مصرف این فلفل در پلوهای ترکیبی و انواع مس اتیک ها و شیپتل هاست.

فلفل مکزیکی جالاپنو

چیه؟ این فلفل حدوداً 5 سانتی متر طول دارد و معمولاً به صورت تازه، کنسروی یا دودی مصرف می شود. اگر دانه های این فلفل را جدا کنیم، میزان تندی آن به حداقل می رسد.

چرا؟ این فلفل کوچک و بامزه، بمب ویتامین C است که در محافظت از سلول های بدن معجزه می کند.

چه جوری؟ اینروزها ذرت مکزیکی ازجمله اسنکهایی است که کلی خاطر خواه دارد شما می توانید کمی از این فلفل را چرخ کرده و همراه ذرت مکزیکی تان نوشت جان کنید.

فلفل پوبلانو، یا همان فلفل دلمه ای

چیه: پوبلانو طعم خیلی تندی ندارد و در بیشتر غذاها استفاده می شود. میزان این فلفل امکان طبخ انواع دلمه ها را به شما می دهد طول این فلفل معمولاً بین 10 تا 12 سانتی متر است.

چرا؟ این فلفل سرشاز از فیبر، پتاسیم و ویتامین است.

چه جوری؟ به خاطر میزان بزرگ آن، معمولاً برای انواع دلمه ها استفاده می شود. از این فلفل در بسیاری از غذاها و سالادها هم استفاده می شود.

دست هایتان را بعد ازاین که در تماس با فلفل قرار گرفت، به چشم هایتان نزدیک نکنید. ماده تحریک کننده موجود در آن، باعث سوزش و التهاب چشم و پوست می شود.

منبع: زندگی ایده آل، شماره 44 .

منبع: راسخون
انتشار: 28 شهریور 1400 بروزرسانی: 28 شهریور 1400 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 1787

به "فلفل نبین چه ریزه!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فلفل نبین چه ریزه!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید