ممانعت از ورود و غیبت کارمندانی که واکسن نزده اند، خلاف واقع است

به گزارش مجله فضای وب، معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با بیان اینکه ممانعت از ورود و غیبت کارمندانی که واکسن نزده اند، خلاف واقع است، گفت: بر اساس مصوبات ستاد ملی کارمندان و کارکنان دولت موظف هستند که پروتکل های بهداشتی را رعایت نمایند.

ممانعت از ورود و غیبت کارمندانی که واکسن نزده اند، خلاف واقع است

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، محسن فرهادی معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره انتشار خبری مبنی بر اینکه کارمندانی که واکسن دریافت ننمایند بزودی با مصوبه ستاد کرونا مشمول جرایم و مجازات های قانونی می شوند، اظهار کرد: در برنامه ریزی اجرا شده ممانعت از ورود و غیبت ذکر نشده و این موضوع خلاف واقع است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه بر اساس مصوبات ستاد ملی کارمندان و کارکنان دولت موظف هستند که پروتکل های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک و فاصله گذاری را رعایت نمایند، گفت: درغیر این صورت مدیر مربوطه موظف است به کارمند مربوطه به اسم ناقض پروتکل بهداشتی تذکر دهد.

* عدم تزریق واکسن نقض پروتکل بهداشتی است

مهندس فرهادی توضیح داد: در صورت تمرد مدیر مربوطه می تواند آن فرد را به هیات بدوی تخلفات کارکنان دولت معرفی کند.

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با بیان اینکه براساس تصمیم ستاد ملی عدم تزریق واکسن هم نقض پروتکل بهداشتی است، اسم کرد: همین ضوابط هم برای گروه های شغلی خواهد بود که در صورت عدم واکسیناسیون آن صنف مطابق ضوابط و مقررات قانونی برخورد خواهد شد.

وی اضافه نمود: بر اساس این برنامه همه مشاغل در تمام شهر ها با رنگ بندی قرمز تا آبی فعال خواهند بود؛ ضمناً این برنامه به ستاد ملی ارسال شده است که در صورت تصویب لازم الاجرا خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 28 مهر 1400 بروزرسانی: 28 مهر 1400 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 1818

به "ممانعت از ورود و غیبت کارمندانی که واکسن نزده اند، خلاف واقع است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ممانعت از ورود و غیبت کارمندانی که واکسن نزده اند، خلاف واقع است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید