ورزش دانشگاهی جزو اولویت های وزارت علوم است

به گزارش مجله فضای وب، وزیر علوم علوم گفت: سلامت دانشجویان و ورزش دانشگاهی در کنار تحصیل از اولویت های وزارت علوم است.

ورزش دانشگاهی جزو اولویت های وزارت علوم است

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات کارشناسی ارشد آمریکا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی آمریکا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی آمریکا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های آمریکا انتخاب کنید.

به گزارش گروه دانشگاه مجله فضای وب، به نقل از وزارت علوم منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در آیین تجلیل از قهرمانان، مدال آوران و دست اندرکاران رویداد های بین المللی ورزش دانشجویان در سال 1398، اعلام نمود: ورزش دانشگاهی در کنار تحصیل دانشجویان شکل می گیرد و این حوزه جزو برنامه های دائمی وزارت علوم است.

وی با بیان اینکه سلامت دانشجویان در اولویت وزارتخانه واقع شده است و ثمره آن کسب مقام های قهرمانی در ورزش دانشگاهی کشور است، گفت: کسب عنوان قهرمانی دانشجویان در حوزه ورزش فرصت مناسبی است تا این افراد بتوانند تجربیات خود را در سال های آینده به وسیله نظام آموزشی منتقل نمایند.

وزیر علوم با بیان اینکه سازمان امور دانشجویان به عنوان پشتیبان ورزش دانشجویی فعالیت می نماید، اضافه نمود: این سازمان با کوشش و برنامه ریزی در راستای توسعه زیرساخت های ورزشی دانشجویان در راستای بهبود کمی و کیفی فعالیت ها در حوزه ورزش دانشگاهی گام برمی دارد.

غلامی با بیان اینکه شناسایی دانشجویان ورزشکار آماده از بین 3.5 میلیون دانشجو، برای شرکت در مسابقات نیازمند برنامه ریزی اصولی است، توضیح داد: در این راستا توزیع مناسب امکانات ورزشی دانشجویان بویژه در مناطق کم برخوردار نیز نیازمند برنامه ریزی مناسب است و یکی از اهداف مهم در راستای گسترش ورزش دانشجویی محسوب می گردد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با ابراز امیدواری ریشه کن شدن ویروس کرونا و توجه تمامی آحاد جامعه به نکات بهداشتی و به ویژه بهداشت فردی، از تمامی کوشش های دانشجویان ورزشکار و دست اندرکاران ورزش دانشجویی برای حضور در مسابقات ورزشی قدردانی کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 1084

به "ورزش دانشگاهی جزو اولویت های وزارت علوم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورزش دانشگاهی جزو اولویت های وزارت علوم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید