پیشنهاد راه اندازی مرکز مطالعات استراتژی گردشگری ایران ، گردشگری علمی تر می گردد

به گزارش مجله فضای وب، دبیر اجرایی همایش کارآفرینی در صنعت گردشگری و صنایع وابسته با تاکید بر ضرورت علمی تر شدن عرصه گردشگری با ارتباط بیشتر بین بخش صنعت با فعالان گردشگری؛ پیشنهاد راه اندازی مرکز مطالعات استراتژی گردشگری در کشور را عنوان کرد.

پیشنهاد راه اندازی مرکز مطالعات استراتژی گردشگری ایران ، گردشگری علمی تر می گردد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات ویزای کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای کانادا، ویزای مالتی 5 ساله با دعوتنامه معتبر دریافت کنید.

فرشاد زمانپور در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی مجله فضای وب، درباره جزئیات همایش کارآفرینی در صنعت گردشگری و صنایع وابسته گفت: یکی از اهداف مهم این همایش آنالیز چالش ها و حوزه های گردشگری و صنایع وابسته است و قصد داریم به صورت علمی و تخصصی، دانش و دستاوردهای این همایش را در اختیار بخش صنعت، فعالان گردشگری و قانونگذاران قرار دهیم تا با این اطلاعات بتوان قدمی در زمینه علمی تر شدن حوزه گردشگری برداشته گردد.

دبیر اجرایی همایش کارآفرینی در صنعت گردشگری و صنایع وابسته ادامه داد: برپایی این همایش می تواند دلیلی برای راه اندازی مرکز مطالعات استراتژی گردشگری در کشور گردد، زیرا حوزه گردشگری با مولفه ها و حوزه های متعددی چون اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و روابط بین الملل ارتباط دارد.

زمانپور توضیح داد: در ادوار گذشته کمتر حوزه گردشگری به صورت علمی و براساس دانش مدیریتی دنبال شده است و یا حداقل این دانش ها به صورت مناسب در اختبار بخش صنعت قرار نگرفته است و همت این همایش پُر کردن این خلاها است.

دبیر اجرایی همایش کارآفرینی در صنعت گردشگری و صنایع وابسته در ادامه با اشاره به اینکه در حوزه گردشگری و صنایع وابسته - کارآفرینان بسیاری داریم، اعلام نمود: در این رابطه کارآفرینانی در عرصه های هتلداری، آژانس های خدمات مسافربری، شرکت های حمل و نقل هوایی، بین شهری و ... فعال بوده که بعضی از آنان نیز بسیار خوشنام هستند ولی هنوز یک استراتژی مشخصی برای ایجاد یک وحدت رویه در بین این کارآفرینان وجود نداشته است که یکی از اهداف این همایش بر این محور است.

منبع: تسنیم
انتشار: 16 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 735

به "پیشنهاد راه اندازی مرکز مطالعات استراتژی گردشگری ایران ، گردشگری علمی تر می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهاد راه اندازی مرکز مطالعات استراتژی گردشگری ایران ، گردشگری علمی تر می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید