دفاعیات خواننده معروف در برابر اتهام قتل ناپدری

به گزارش مجله فضای وب، هیئت قضات رسیگی کننده به پرونده اتهامی رپر معروف برای تعیین شدن عمدی یا غیرعمدی بودن قتل ناپدری به دست او، جلسه ای دو و نیم ساعته تشکیل دادند.

دفاعیات خواننده معروف در برابر اتهام قتل ناپدری

به گزارش شرق، در دومین جلسه رسیدگی به پرونده حمید، رپر معروف که متهم است ناپدری اش را به قتل رسانده است، قاضی متین پایدار، رئیس جلسه، خاطرنشان کرد دلیلِ با تأخیر شروعشدن دادگاه، جلسه دو و نیم ساعته ای بود که برای معین شدن علت مرگ مقتول برگزار کردند. قاضی متین پایدار گفت: از ساعت هفت و نیم صبح من و همکارانم از یک پزشک فوق تخصص برای پرونده مشورت گرفتیم و دعوت کردیم تا درباره ابهامات پزشکی پرونده برای ما صحبت کند.

سپس جلسه محاکمه در حالی شروع شد که پیش از این در جلسه روز شنبه کیفرخواست علیه حمید به اتهام قتل عمد از سوی نماینده دادستان خوانده و برای او درخواست مجازات شده بود.

در ابتدای جلسه یکی از فرزندان مقتول که در دادگاه حاضر بود گفت: من درخواست قصاص دارم. متهم و مادرش با پدر من 10 سال زندگی می کردند. آنها می دانستند پدر من بیماری قلبی دارد و حالش خوب نیست. من گذشت نمی کنم. حاضرم سهم دیه دیگر برادرم را هم که در ایران نیست، بپردازم.

سپس وکیل مدافع فرزند مقتول در صندلی نهاده شد. او گفت: حمید دو پزشک را به کمیسیون های پزشکی قانونی می برده تا اظهارنظر نمایند، آنها اصلا چرا باید آنجا می بودند؟ مگر این طور نیست که پزشکان متخصص پزشکی قانونی خودشان باید اظهارنظر نمایند. ضمن اینکه متهم بوکسور است و به دلیل بدن ورزیده ای که دارد ضربات مشت سنگینی هم دارد و به نظر می رسد ضربات مشتی به سمت مقتول پرت نموده و علت خون ریزی مغزی مقتول نیز همین بوده است.

سپس متهم در صندلی نهاده شد. او گفت: من قبل از هر چیزی به سهیل، فرزند مقتول تسلیت می گویم و از اتفاقی که افتاده عذرخواهی می کنم و درخواست بخشش دارم.

او ادامه داد: روز حادثه من در خانه مادرم و هوشنگ بودم که جروبحثی پیش آمد. هوشنگ به سمت آشپزخانه رفت و من فکر کردم می خواهد چاقو بردارد، به همین خاطر یک لیوان را که روی میز بود، زمین انداختم و شکستم. من اصلا گلدان پرت نکردم و گفته های نماینده دادستان در جلسه قبل را قبول ندارم.

در این هنگام قاضی متین پایدار خطاب به متهم گفت: در بازسازی صحنه جرم و عکس هایی که از صحنه جرم گرفته شده، گچ دیوار ریخته و دیوار زخمی شده است و این نشان می دهد که به سمت دیوار چیزی پرتاب شده، ضمن اینکه تکه های گلدان شکسته هم وجود داشته است؛ بنابراین به سمت مقتول چیزی پرت شده و این حرف شما نمی تواند درست باشد.

سپس متهم ادامه داد: بعد از آن جروبحث من از خانه خارج شدم و دو روز در خانه دایی ام بودم تا اینکه مادرم تماس گرفت و گفت هوشنگ در بیمارستان بستری شده است. من اصلا قصدی برای واردکردن صدمه به او نداشتم. ضمن اینکه ادعای وکیل اولیای دم درباره اینکه من بوکسور بودم و مشت زدم هم درست نیست. من ورزشکار بودم و بدن سازی کار می کردم، بعد از اینکه بازداشت و آزاد شدم، زیر نظر مربی تمرین بوکس می کردم. بوکسور شدن من به بعد از فوت مقتول برمی گردد و من در آن موقع هیچ ضربه ای به او نزدم.

در این هنگام قاضی متین پایدار از متهم خواست میزان تحصیلاتش را بگوید و شرح دهد چقدر درباره بیماری های زمینه ای می دانسته است. متهم گفت: من دیپلمه هستم و اطلاعات خاصی از بیماری زمینه ای ندارم. ضمن اینکه من اصلا از بیماری مقتول خبر نداشتم.

قاضی متین پایدار به متهم گفت: اما مادر تو 10 سال با این مرد زندگی نموده و به گفته خودت به خانه او رفت و آمد داشتی و در آن خانه زندگی هم می کردی، چطور از اینکه هوشنگ دچار بیماری قلبی بوده و در رگ های قلبش فنر کار گذاشته شده بود خبر نداشتی؟

سپس قاضی از مادر حمید پرسید چه زمانی شوهرش دچار مشکل قلبی شده و عمل نموده است که این زن گفت شش ماه قبل از حادثه این اتفاق رخ داد.

قاضی از حمید خواست در این باره شرح دهد. حمید گفت: من به صورت مداوم به آن خانه رفت و آمد نمی کردم، ضمن اینکه مادرم و هوشنگ بیشتر روزهای سال را در آلمان بودند و ایران نبودند، به همین خاطر من خیلی در جریان آنچه اتفاق می افتاد نبودم.

سپس قاضی از متهم خواست تا صحنه درگیری اش با هوشنگ را بازسازی کند. به درخواست قاضی یکی از دوستان حمید که در جلسه دادگاه حاضر بود، نقش مقتول را بازی کرد و در برابر حمید ایستاد و متهم شرح داد درگیری چطور رخ داده و او چگونه با هوشنگ درگیر شد.

متهم گفت: من برای هوشنگ احترام زیادی قائل بودم، با او زندگی نموده بودم و به هیچ وجه به عمد به او آسیبی وارد نکردم. در زمان درگیری هم ضربه ای به او نزدم.

قاضی متین پایدار به متهم گفت: بارها اعتراف کردی که با مقتول درگیر شده و او را زده ای، حالا چرا انکار می کنی؟

متهم پاسخ داد: من این کار را نکردم. اگر اعتراف کردم برای این بود که نمی خواستم مادرم پایش به دادسرا باز گردد. او تا به حال در چنین شرایطی قرار نگرفته بود و می دانستم خیلی دچار اضطراب می گردد. به همین دلیل گفتم من با هوشنگ درگیر شدم تا از مادرم تحقیق ننمایند.

در ادامه رئیس دادگاه از متهم خواست تا درباره زندگی خصوصی اش صحبت کند. حمید گفت: بعد از جدایی پدر و مادرم، چند سالی با پدرم زندگی می کردم، اما بعد تصمیم گرفتم پیش مادرم بروم و با او زندگی کنم. در خانه هوشنگ با مادرم زندگی می کردیم. البته این اواخر دیگر آنجا هم نبودم و چون خیلی تمرین می کردم، بیشتر شب ها را در استودیو می ماندم و فقط لباس هایم در خانه مادرم بود.

در ادامه عزیزمحمدی، وکیل مدافع متهم، در صندلی نهاده شد. او گفت: نظریات کمیسیون پزشکی قانونی درصد قصور را اعلام نموده بود که در کمیسیون آخر قصوری هم متوجه موکل نبود. ضمن اینکه او در هیچ مرحله ای از پرونده اعترافی مبنی بر اینکه با جسم سخت به سر هوشنگ زده باشد، نداشته است. موکل من دخالتی در مرگ هوشنگ نداشته و من درخواست تبرئه او را دارم.

در این هنگام قاضی متین پایدار گفت: در گزارش کمیسیون 9 نفره پزشکی قانونی آمده است رفتار متهم باعث تسبیب مرگ هوشنگ شناخته شده است.

سپس متهم برای بیان آخرین دفاع در صندلی نهاده شد. او گفت: از اتفاقی که افتاده است من خیلی متأسفم و باز هم از سهیل که یکی از اولیای دم است، عذرخواهی می کنم و درخواست بخشش دارم. من با هوشنگ دشمنی نداشتم که بخواهم باعث مرگش شوم و از اینکه او دچار مشکل قلبی بود هم خبر نداشتم.

در این هنگام نماینده دادستان از قضات درخواست کرد متهم را که با وثیقه آزاد بود، بازداشت نمایند. او گفت: برای ما معین نشد چرا متهم با خودش پزشک به کمیسیون پزشکی قانونی می برده است. وقتی متوجه این قضیه شدیم بازپرس درخواست کرد درباره علت مرگ اظهارنظر گردد و درصد قصور مد نظر نیست؛ بنابراین من هم با توجه به نظر کیفرخواست درخصوص قتل عمدی درخواست دارم قرار صادرشده برای متهم تشدید گردد.

قاضی متین پایدار و دو قاضی مستشار دراین باره وارد شور شدند و بعد از چند دقیقه خاطرنشان کردند درخواست دادستان را قبول می نمایند و قرار بازداشت حمید را صادر کردند و به این ترتیب حمید، رپر معروف ایرانی، به زندان منتقل شد.

منبع: فرارو
انتشار: 13 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 13 اردیبهشت 1400 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 1575

به "دفاعیات خواننده معروف در برابر اتهام قتل ناپدری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دفاعیات خواننده معروف در برابر اتهام قتل ناپدری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید