رد درخواست شهردار برای بخشیده شدن خسارت تاخیر تادیه مودیان

به گزارش مجله فضای وب، بهاره آروین عضو کمیسیون برنامه وبودجه شورای شهر تهران در تشریح این لایحه گفت: نرخ تورم سال جاری بیش از سال گذشته بوده و درواقع ارزش ریالی بدهکاری مودیان شهرداری کم شده است.

رد درخواست شهردار برای بخشیده شدن خسارت تاخیر تادیه مودیان

وی ادامه داد: از سوی دیگر اگر انتهای هرسال قرار باشد که خسارت تأخیر بدهی مودیان بخشیده گردد روند اشتباهی در پی گرفته می گردد و مودیان می گویند آخر سال شهرداری تخفیف می دهد آن وقت پرداخت می کنیم.

به گفته آروین، نباید انتظاری در بدهکاران به وجود آید که خسارت بدهی بخشیده می گردد البته عمده این بدهی ها برای دوره های گذشته است.

وی اظهار داشت: به دلایل گفته شده کمیسیون برنامه وبودجه شورای شهر تهران با کلیات این لایحه مخالف است.

پس از استماع سخنان آروین، عبدالحمید امامی معاون اقتصادی و اقتصاد شهری شهرداری تهران در دفاع از لایحه فوق گفت: کل بدهی مودیان 634 میلیارد تومان است.

وی ادامه داد: تعداد مودیانی که زیر 50 میلیون تومان بدهی دارند 6 هزار و 100 نفر است و آن هایی که بیش از 2 میلیارد تومان بدهی دارند 58 نفر هستند.

به گفته امامی، در صورت تصویب این لایحه میزان تخفیف داده شده به مودیان 97 میلیارد تومان است و می تواند مشوقی برای پرداخت بدهی مودیان باشد.

محمد سالاری دیگر عضو شورای شهر نیز در مورد این لایحه گفت: پیشنهاد دادیم که کسانی که بالای 2 میلیارد تومان بدهی دارند تخفیف نگیرند.

وی پیشنهاد کرد: مودیانی که بین یک تا 2 میلیارد تمان بدهی دارند 12.5 درصد تخفیف و کسانی که از 100 میلیون تا یک میلیارد تومان بدهی دارند 25 درصد و کسانی که زیر 100 میلیون تومان بدهی دارند مشمول تخفیف 70 درصدی شوند.

پس از استماع مخالفان و موافقان این موضوع، درنهایت کلیات این لایحه بارأی منفی اعضای شورای شهر تهران رد شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 24 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 151

به "رد درخواست شهردار برای بخشیده شدن خسارت تاخیر تادیه مودیان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رد درخواست شهردار برای بخشیده شدن خسارت تاخیر تادیه مودیان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید