مرغ در هر کیلو بیش از 30 هزار تومان در تهران عرضه می شود

به گزارش مجله فضای وب، تهران (پانا) - مدیرکل دفتر امور بازرگانی وزارت صمت تاکید کرد قیمت مصوب مرغ 20 هزار و 400 تومان بوده اما متوسط قیمت بازار در کشور بیش از 24 هزار تومان و در سطح تهران بیش از 30 هزار تومان است. این قیمت ها دست کم 20 درصد از قیمت مصوب بیشتر است.

مرغ در هر کیلو بیش از 30 هزار تومان در تهران عرضه می شود

به گزارش ایلنا، صدیف بیک زاده در مورد شرایط کالاهای اساسی در ایام نوروز اظهار کرد: روز گذشته اولین جلسه ستاد تنظیم بازار در سال 1400 بود که در آن شرایط صد قلم کالای اساسی در ایام نوروز بررسی شد. طبق گزارش سازمان حمایت از سطح کشور، قیمت بیشتر کالاها مانند برنج و شکر در این ایام نسبت به هفته های گذشته کاهشی بود. برای نمونه طبق پیش بینی ها و با عرضه میوه تنظیم بازار، قیمت میوه نیز در ایام نوروز نسبت به اسفندماه به شدت کاهشی بود.

وی با اشاره به مشکل عرضه مرغ شرح داد: برخی از کالاها مانند مرغ نیز با افزایش قیمت روبرو بودند، شکاف قیمت مرغ در بازار در چند روز گذشته نسبت به قیمت مصوب بیشتر شده است که علت عمده این موضوع نیز کاهش عرضه است. با وجود اینکه مرغ در واحدهای تولیدی وجود دارد طبق گزارش ها برخی از مرغداران امتناع از عرضه دارند و این باعث کاهش سطح توزیع شده است.

بیک زاده اضافه کرد: بیشتر وقت جلسه دیروز هم به موضوع مرغ پرداخته شد. بطوریکه قیمت مصوب مرغ 20 هزار و 400 تومان بوده اما متوسط قیمت بازار در کشور بیش از 24 هزار تومان و در سطح تهران بیش از 30 هزار تومان است که این قیمت ها دست کم 20 درصد نسبت به قیمت مصوب بیشتر بوده اما آنچه بیشتر از قیمت ایجاد مشکل می کند موضوع عرضه است.

مدیرکل دفتر امور بازرگانی وزارت صمت در ادامه گفت: قیمت گوشت قرمز متعادل بود و از یک ثبات نسبی برخوردار بود اما در مورد گوشت مرغ تغییرات قیمت فاحش بود. واردات 50 هزار تن مرغ برای تامین ذخایر راهبردی که مصوب هیات وزیران هم بود در حال انجام است و پیش بینی ما این است که این واردات باعث فرایند تعدیلی در یک یا دو هفته آینده خواهد شد.

بیک زاده همچنین اضافه کرد: قیمت نهاده ها مانند کنجاله، ذرت و جو در این بازه زمانی کاهش داشته است. قیمت جوجه یک روزه نسبت به هفته های قبل فرایند افزایشی داشته که این نشان می دهد که تقاضا برای جوجه یک روزه افزایش یافته که این موضوع یک سیگنال مثبت به بازار است که تولید مرغ در دوره زمانی 45 روز آینده با افزایش معناداری روبرو می شویم.

وی در پاسخ به سوالی در مورد آخرین شرایط توزیع روغن گفت: شدت کمبود روغن کاهش پیدا کرده است، اما در تعداد محدودی از استان ها این مشکل در فروشگاه های خرده فروشی کماکان گزارش می شود که حتما رسیدگی می شود. بطوریکه این فرایند نسبتا تعدیل شده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 5 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1400 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 1563

به "مرغ در هر کیلو بیش از 30 هزار تومان در تهران عرضه می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرغ در هر کیلو بیش از 30 هزار تومان در تهران عرضه می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید