واکنش روسیه به اقدام تازه ایران: جای تعجب ندارد

به گزارش مجله فضای وب، معاون وزیر امور خارجه روسیه با اظهار تاسف از عبور ذخایر اورانیم غنی سازی شده ایران، این اقدام جمهوری اسلامی را ناشی از تحریم های یکجانبه آمریکا دانست.

واکنش روسیه به اقدام تازه ایران: جای تعجب ندارد

به گزارش خبرگزاری مجله فضای وب، سرگئی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه روز دوشنبه در واکنش به خبر عبور اورانیم غنی سازی شده ایران از مرز 300 کیلوگرم، گفت: از آن جایی که ایران از مدت ها پیش در این باره هشدار داده بود، این مسئله جای تعجب ندارد.

وی در ادامه گفت: عبور از مرز محدوده 300 کیلوگرمی جای تأسف دارد؛ اما نباید این مسئله را بیش از حد دراماتیک کرد. باید به این اقدام به عنوان پیامد بعضی ها رویدادهای پیشین نگریست. ایران با تحریم های بی سابقه و غیرقابل تصوری از سوی آمریکا روبرو شده است. نفت ایران در تحریم است. این ها تلاشی برای سرکوب کردن یک کشور مستقل هستند.

معاون وزیر امور خارجه روسیه درپایان اظهار کرد: ما از عضوهای اروپایی و طرفین برنامه جامع اقدام مشترک می خواهیم که شرایط را وخیم تر نکنند. ما همچنین از همتایان ایرانی مان می خواهیم که مسئولیت اقدامات شان - خصوصاً آن هایی که به اجرای تعهدات این کشور مرتبط می باشد - را بپذیرند.

همچنین میخائیل اولیانوف نماینده دائم روسیه در سازمان های بین المللی و آژانس بین المللی انرژی اتمی در وین تأکید کرد، افزایش ذخایر اورانیوم غنی شده ایران نتیجه اقدامات آمریکا در وضع تحریم ها علیه صادرات اورانیوم غنی شده ایران است.

بنا بر این گزارش، اولیانوف در پیامی در صفحه توییتر خود نوشت: ذخایر اورانیوم غنی شده ایران از مرز 300 کیلوگرم عبور کرد. این امر به معنای انحراف از تعهدات داوطلبانه به برجام است، اما هیچ ارتباطی به نقض ان پی تی یا توسعه تسلیحات هسته ای ندارد. بلکه در مقابل، این نتیجه تصمیم آمریکا برای تحریم صادرات مازاد اورانیوم غنی شده در ایران است.

310 310منبع: خبرآنلاین
انتشار: 21 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 238

به "واکنش روسیه به اقدام تازه ایران: جای تعجب ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش روسیه به اقدام تازه ایران: جای تعجب ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید