واکنش فروشندگان لوکس متراژ به افت قیمت مسکن

به گزارش مجله فضای وب، با وجود اینکه گروهی از فروشندگان واحدهای نوساز با مشاهده ترک بازار مسکن از سوی خریداران سرمایه ای و مصرفی، پیشتاز کاهش قیمت پیشنهادی شده اند، اما همچنان یک گروه از فروشنده ها که واحدهای لوکس متراژ نوساز برای عرضه دارند، از همراهی با تکانه کاهشی شکل گرفته در سمت عرضه خودداری می نمایند.

واکنش فروشندگان لوکس متراژ به افت قیمت مسکن

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ سرگرمی و سفر بیشتر بدانید.

واسطه های ملکی می گویند تغییرات قیمتی در بازار مسکن به شکل تدریجی در حال رخ دادن است و سرعت دومینوی ریزش قیمت اگرچه پایین است اما به تدریج نوبت به بیشتر فروشندگان می رسد و آنها با مشاهده سطح جدید قیمت های پیشنهادی دیگر فروشندگان، حاضر به تعدیل قیمت پیشنهادی خود می شوند.

دنیای اقتصاد پیش تر در گزارشی تشریح نموده بود که در بعضی مناطق مصرفی، یک گروه از سازنده ها با جریان کاهش قیمت همراه نشدند و با وجود رکود و نبود تقاضا، باز هم کوشش می نمایند حتی در حد دو یا سه درصد قیمت پیشنهادی خود را افزایش دهند و در واقع آخرین امید آنها برای بالا نگه داشتن سطح قیمت ها همین است که این تحرکات با وجود رکود سنگین معاملات، موثر واقع گردد.

اما تحقیقات میدانی اخیر از بازار فروش مسکن مناطق لوکس به ویژه مناطق یک، سه و بخش هایی از پهنه منطقه 2 تهران نشان می دهد رفتار فروشندگان در این مناطق با فروشندگان واحدهای نوساز مناطق مصرفی متفاوت است. در مناطق لوکس یک گروه از فروشندگان که عمدتا واحدهای عظیم تر از 120 مترمربع نوساز را برای فروش عرضه نموده اند، حداقل دو ماه است که هیچ تغییری در قیمت پیشنهادی خود اعمال ننموده اند.

واسطه ها می گویند فروشنده های واحدهای نوساز لوکس متراژ اصراری برای فروش در کوتاه ترین زمان ندارند و پول لازم نیستند؛ به همین خاطر احتمال دیرتر با جریان کاهش قیمت همراه خواهند شد؛ هرچند استمرار جریان کاهش قیمت نیز به شرایط سایر بازارها و شکل تاثیر پذیری از متغیرهای غیراقتصادی اثرگذار بر بازار مسکن بستگی دارد.

در حال حاضر فروشنده های تبدیل به احسنی بازار املاک لوکس متراژ پیشتاز کاهش قیمت پیشنهادی اعلامی خود شده اند و سازنده های این مناطق فعلا قیمت های پیشنهادی خود را نه کاهش و نه افزایش داده اند.

منبع: فرارو
انتشار: 5 تیر 1400 بروزرسانی: 5 تیر 1400 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 1660

به "واکنش فروشندگان لوکس متراژ به افت قیمت مسکن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش فروشندگان لوکس متراژ به افت قیمت مسکن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید