پرداخت 270 میلیارد ریال خسارت به سیل زدگان خورستان و لرستان

به گزارش مجله فضای وب، به همت ستاد اجرایی فرمان امام، مالکان بیش از 5 هزار منزل مسکونی خسارت دیده سیل امسال در استان های خوزستان و لرستان به وسیله بیمه برکت 270 میلیارد ریال خسارت دریافت کردند.

پرداخت 270 میلیارد ریال خسارت به سیل زدگان خورستان و لرستان

به گزارش گروه اجتماعی مجله فضای وب، روابط عمومی بنیاد برکت، در ادامه فعالیت های حمایتی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در مناطق کمتر توسعه یافته به وسیله بنیاد برکت، به مالکان منازل مسکونی روستایی که در استان های خوزستان و لرستان تحت پوشش بیمه آتش سوزی بیمه برکت قرار داشتند و منازل شان در حادثه سیل ابتدای امسال دچار آسیب یا ویرانی شده بود، در مجموع 270 میلیارد ریال خسارت پرداخت شد.

بر اساس این گزارش، ستاد اجرایی فرمان امام 2180 روستا در استان های خوزستان و لرستان تحت پوشش بیمه آتش سوزی شامل آتش سوزی، سیل، زلزله، صاعقه، انفجار و خسارات ناشی از ضایعات برف و باران قرار داده بود که با اتمام فرآیند کارشناسی، خسارات آسیب دیدگان پرداخت شد.

با حمایت بیمه ای از روستا های این دو استان توسط ستاد اجرایی فرمان امام، 143 هزار منزل در استان خوزستان و 75 هزار منزل در استان لرستان تحت پوشش بیمه برکت قرار گرفتند.

شرکت بیمه برکت به عنوان طرف قرارداد با ستاد اجرایی فرمان امام، برای جبران خسارات ناشی از سیل به منازل مسکونی روستایی در استان های خوزستان و لرستان 270 میلیارد ریال خسارت پرداخت نموده که سهم هر استان به ترتیب 122 و 148 میلیارد ریال بوده است.

لازم به ذکر است، با وقوع سیل در استان های خوزستان و لرستان و با دستور محمد مخبر، رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) فرآیند مشخص میزان و پرداخت خسارت به 218 هزار منزل مسکونی روستایی تحت پوشش بیمه برکت شروع و تا به امروز از این طریق تمام خسارات به طور کامل به روستاییان پرداخت شده است.

ستاد اجرایی فرمان امام به منظور محرومیت زدایی، ارتقای سطح زندگی، برقراری عدالت اجتماعی و توانمندسازی مالی و اجتماعی مناطق محروم و کم برخوردار تا به امروز 4 هزار روستا را در پنج استان محروم کشور تحت پوشش بیمه آتش سوزی برکت قرار داده و درصدد است در سال 98 این خدمات را در مناطق محروم چه به لحاظ کمی و چه کیفی افزایش دهد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 2 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 615

به "پرداخت 270 میلیارد ریال خسارت به سیل زدگان خورستان و لرستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرداخت 270 میلیارد ریال خسارت به سیل زدگان خورستان و لرستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید