3 راهبرد اصلی دولت در حوزه تامین مسکن ، اولویت تحویل مسکن به افراد ثبت نام کننده در طرح مسکن یکم است

به گزارش مجله فضای وب، خبرنگاران :رئیس جمهور گفت: مردم شریف ایران می دانند که سلامت، امنیت و معیشت به عنوان اقدامات اساسی دولت تدبیر و امید در این مقطع حساس تعریف شده و تامین مسکن به عنوان یکی از مهمترین متغیرهای معیشت شهروندان که نقش معین کننده ای در اقتصاد خانوار دارد از دغدغه های اصلی دولت است.

3 راهبرد اصلی دولت در حوزه تامین مسکن ، اولویت تحویل مسکن به افراد ثبت نام کننده در طرح مسکن یکم است

جهت دریافت خدمات درب ورودی ساختمان ضد سرقت با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

به گزارش خبرنگاران ،حسن روحانی روز دوشنبه در جلسه ویژه ساماندهی مسکن تامین مسکن نیازمندان واقعی که در طرح مسکن یکم ثبت نام کرده و پول واریز کرده اند را اولویت اول و اصلی دولت مطرح نمود و گفت: حدود 330 هزار نفر در این طرح سرمایه گذاری کرده اند که همه کوشش ما این است تا خاتمه این دولت، آنها صاحب مسکن مناسب شوند.

رئیس جمهور همچنین انتخاب مکان مناسب برای احداث شهرک های مسکونی جدید را مورد تاکید قرار داد و اضافه نمود: در انتخاب زمین و مکان برای ساخت مسکن و احداث شهرک های جدید باید با دقت عمل کنیم که امکانات و نیازهای واحدهای مسکونی از جمله آب و برق و گاز و دیگر نیازمندی ها، قابل تامین و در دسترس باشد.

روحانی اضافه نمود: دولت با تعریف سه راهبرد اصلی درحوزه تامین مسکن که فراوری و عرضه مسکن، ساماندهی بازار اجاره و کنترل سوداگری در بخش مسکن برای کاهش و مهار التهابات در این حوزه همه کوشش خود را بکار خواهد بست تا با بازدارندگی در این حوزه یک آرامش بخشی و تعادل ایجاد کند.

رئیس جمهور مسکن را درون زا ترین بخش اقتصاد ایران برشمرد و اضافه نمود: با نگاهی دقیق در این حوزه، ایران با برخورداری از نیروی انسانی کارآمد و مهندسان متبحر و امکانات قابل توجه در تامین مصالح و ابزار ساخت مسکن می تواند با برنامه ریزی دقیق، رونق در این بازار را ایجاد نموده و در عین حال یک اقدام راهبردی در حوزه اقتصاد انجام دهد.

روحانی با اشاره به اقدام ارزشمند وزارت کشاورزی در اختصاص یک میلیون هکتار از زمین های حریم شهرها به ساخت مسکن با همکاری وزارت راه و شهرسازی،گفت: دولت در نظر دارد با توسعه حریم شهرها و با تامین زمین و مشارکت جویی توسعه گران بخش خصوصی نسبت به تامین مسکن ارزان قیمت برای مردم اقدام کند.

رئیس جمهور اضافه نمود: از این نظر تکالیف و ماموریت هایی برای وزارت راه و شهرسازی معین شده تا با برنامه ریزی دقیق و جمع آوری اطلاعات روشن و متقن با مدیریت بازار مسکن که نقش مهمی در جذب سرمایه و راهنمایی نقدینگی دارد، ریشه های عرضه و تقاضا را شناسایی کرده و مانع از سوداگری و ایجاد بازار کاذب گردد.

روحانی اضافه نمود: دولت مقرر کرده است که با تامین زمین و آزاد سازی زمین های مازاد دولتی و مشارکت توسعه گران و فعال کردن بخش خصوصی گام های مهمی در رونق و توسعه بازار مسکن برداشته و در این راستا تعریض و توسعه حریم شهرها برای شهرک سازی از جمله سیاست های اصلی در این حوزه است که با مطالعات انجام گرفته در شهرهای عظیم و متوسط طبق ضوابط تعریف شده در حوزه شهرسازی حریم شهرها برای این موضوع توسعه یابد.

رئیس جمهور در عین حال از دستگاه های مرتبط با موضوع وزارت راه و شهرسازی خواست با مطالعه و طراحی یک برنامه تعیین برای توسعه گران فعال و برتر مسکن که دراین حوزه کارنامه موجه و حسن سابقه دارند، تسهیلات، امکانات و امتیاز ویژه در نظر بگیرند تا ضمن تشویق توسعه گران در جذب سایر فعالان مالی جامعه نیز تاثیر گذار باشد.

روحانی در این جلسه پس از دریافت گزارش وزیر راه و شهرسازی درخصوص فرایند اجرای طرح اقدام ملی مسکن، از اقدامات و کوشش های صورت گرفته از سوی این وزارتخانه برای تامین مسکن مردم قدردانی کرد.

رئیس جمهور همچنین از اقدامات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با مدیریت مهندس تابش و کوشش همه کارکنان این بنیاد در انجام ماموریت های محوله در زمینه تامین مسکن محرومان و همچنین ساخت و بازسازی مسکن آسیب دیدگان از بلایای طبیعی همچون سیل و زلزله در نقاط مختلف کشور طی سال های اخیر تشکر کرد.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در این جلسه با ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در زمینه تامین مسکن محرومان کشور، گفت: در برنامه تامین مسکن افراد محروم در شهرها و روستاهای کشور 65 هزار نفر شناسایی شده اند.

علیرضا تابش با بیان اینکه 20 هزار واحد مسکونی تا امروز برای محرومان شناسایی شده تکمیل و تحویل شده است، گفت: مدت زمان معین شده برای ساخت این واحدهای مسکونی یکسال است که در 14 استان کشور از سال گذشته شروع شده است.

تابش اظهار داشت: به هر واحد مسکونی 40 تا 50 میلیون تومان وام قرض الحسنه 4 درصدی تعلق می گیرد و مبلغ آورده هر فرد نیز 25 تا 30 میلیون تومان است که این مبلغ را نیز سازمان مدیریت و برنامه ریزی تامین می نماید.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 8 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 995

به "3 راهبرد اصلی دولت در حوزه تامین مسکن ، اولویت تحویل مسکن به افراد ثبت نام کننده در طرح مسکن یکم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "3 راهبرد اصلی دولت در حوزه تامین مسکن ، اولویت تحویل مسکن به افراد ثبت نام کننده در طرح مسکن یکم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید